Zaloguj się

Pomoc

Tworzenie Drzewa genealogicznego

Funkcje tworzenia drzewa genealogicznego dostępne są po lewej stronie panelu użytkownika na górze.

Przycisk „Dodaj żyjącą osobę” – uruchamia kreator dodawania nowej „żyjącej osoby” do Twojego drzewa

Przycisk „Dodaj zmarła osobę” – uruchamia kreator dodawania nowej „zmarłej osoby” do Twojego drzewa

Przycisk „Twoje osoby” – umożliwia podgląd wszystkich osób, które dodałeś do swojego konta, a także podgląd drzew genealogicznych wygenerowanych dla danej osoby.

W przypadku osoby żyjącej masz dostęp do funkcji tj. edycja danych osoby, usunięcie osoby, edycja strony danej osoby - powiązań w drzewie genealogicznym.

W przypadku osoby zmarłej masz dostęp do funkcji tj. edycja nekrologu, usunięcia nekrologu, edycja strony danej osoby - powiązań w drzewie genealogicznym, informacji o danej osobie (np. życiorysie), dodawania i usuwania wydarzeń (pogrzeb, msza, rocznica, przeniesienie).

Jak tworzy się drzewo genealogiczne osoby?

Opiszemy to na przykładzie:

Mamy użytkownika Krzysztofa. Krzysztof ma żonę Monikę, Ojca Zbigniewa oraz zmarłą matkę Katarzynę. Aby zacząć tworzyć swoje drzewo genealogiczne Krzysztof dodaje najpierw siebie jako osobę żyjącą. Korzysta z kreatora „Dodaj osobę żyjącą”, następnie podobnie robi w przypadku żony Moniki, oraz ojca Zbigniewa. W przypadku swojej zmarłej matki wybiera kreator „dodaj osobę zmarłą”.

W tym momencie w sekcji „Twoje osoby” Krzysztof ma dodane 4 osoby. To będzie przydatne w dalszych krokach.Jak teraz ma to wszystko powiązać ?

To bardzo proste. Wystarczy że przy swojej pozycji (opcja „Twoje osoby”) wybierze opcję „Edycja strony”. Uruchomi mu się kreator tworzenia powiązań. Krzysztof ma możliwość wybrania 3 powiązań: Matka, Ojciec, Żona/Mąż.

Z związku z tym że wcześniej wszystkie osoby dodał do swojego konta wystarczy teraz że kliknie np. na pozycję „Ojciec” i wyszuka swojego ojca wpisując imię, nazwisko i przy wyszukanej osobie kliknie wybierz. W tym momencie jego ojciec został przypisany do jego powiązań w drzewie genealogicznym. Analogicznie robi w przypadku żony czy matki. Gdyby wcześniej nie dodał żadnej osoby, podczas dodawania powiązań ma także opcję dodania osób od podstaw.W tym momencie Krzysztof ma ustawione wszystkie powiązania: ojca, żonę oraz matkę. Dodane przez niego wcześniej osoby również w swoich drzewach genealogicznych mają ustawione wzajemne powiązania. Czyli np. w drzewie Ojca (Zbigniewa), Krzysztof widnieje jako jego syn.

Jeśli teraz np. brat Krzysztofa, Robert, będzie chciał stworzyć swoje drzewo genealogiczne, może dodać tylko siebie i/lub żonę i wyszukać z dostępnej bazy swojego Ojca i Matkę, którzy już wcześniej zostali dodani przez jego brata Krzysztofa.

Jak widać nasz system w inteligentny sposób wiąże ze sobą osoby bez konieczności dodawania ich za każdym razem. Jeśli tylko dostępne są w bazie a użytkownik je wybierze nastąpi wzajemne powiązanie wszystkich osób.
Tworzenie Nekrologów

Aby utworzyć nekrolog wybierz przycisk „Dodaj nekrolog” dostępny po lewej stronie panelu użytkownika w sekcji „Tworzenie nekrologów”

Zostanie uruchomiony kreator nekrologu gdzie możesz wprowadzić wiele informacji o zmarłej osobie.

Jeśli podczas dodawania nie znajdziesz cmentarza w którym pochowano osobę, dla której dodajesz nekrolog możesz dodać nową lokalizację. Podobnie w przypadku miejsca nabożeństwa żałobnego – tam również występuje opcja dodania nowej lokalizacji.

 

Dodatkowe funkcje: Cmentarze, Świątynie

W naszym serwisie umożliwiamy dostęp do dodatkowych funkcji przydatnych zwłaszcza podczas tworzenia nekrologów. Jest to możliwość dodawania cmentarzy oraz świątyń, których nie znalazłeś korzystając z naszej bazy. W każdej chwili masz do nich wygodny dostęp: do edycji oraz usuwania.